Pomysł na ciekawy gadżet reklamowy

1306

business-1182904_1280Wiele firm dużych i małych realizuje swoją strategię marketingową w oparciu o kampanie reklamowe polegające na rozdawaniu klientom oraz potencjalnym klientom gadżetów reklamowych, na których zamieszcza się najważniejsze informacje dotyczące firmy, która je rozdaje. To bardzo dobry sposób na wzmocnienie rozpoznawalności swojej firmy zarówno pośród lokalnych mieszkańców jak i pośród klientów bez względu na ich miejsce zamieszkania. W każdym razie gadżety reklamowe służą temu, żeby ludzie mieli zawsze pod ręką dane naszej firmy a także temu, żeby w każdym możliwym przypadku związanym z Naszą branżą klienci chcieli zadzwonić właśnie do Naszej firmy czy naszą firmę po prostu odwiedzić. Jednak dzisiaj już nie wystarczy rozdawanie klientom długopisów z nadrukowanym logo firmy i numerem telefonu. To już nie wystarczy, ponieważ w pewnym momencie wszystkie firmy tak robiły i zrobiło się tego po prostu za dużo. Można jednak przygotować dla klienta gadżet, który będzie się chciało używać i który przyda się na co dzień. Wiadomo, że to na jakie gadżety możemy sobie pozwolić zależy tak naprawdę od tego, jaka jest nasza kondycja finansowa i możliwości wydatkowania pieniędzy na reklamę.
Pomysłów na ciekawe gadżety jest mnóstwo. Bardzo fajny może być elegancki kubek z nadrukowanymi danymi firmy, krótką ofertą oraz przede wszystkim identyfikacją wizualną. Super pomysł to również pendrive, ale na zwykłym pen drive zmieści się co najwyżej logo i strona internetowa. Hitem pośród klientów może się okazać pamięć wyglądem przypominająca kartę kredytową. Taki pendrive to niemały koszt, ale przy zamówieniu dużej ilości sztuk można się zmieścić w dziesięciu złotych za sztukę. Nie mniej jednak trzeba znaleźć firmę, która na takim pendrive nadrukuje dane kontaktowe rozdającej je firmy. Gadżety mogą być również naprawdę drogie. Swoim klientom w podziękowaniu za współpracę można przecież rozdawać portfele, zestawy do wina czy na przykład pamiątkowe puchary, na których również można podkreślić nazwę swojej firmy. Każdy ciekawy gadżet ma jednak swoją cenę. I w zależności od budżetu, jakim się dysponuje gadżety mogą być bogate albo skromne. Ale skromne gadżety też da się zrobić nadzwyczajnie ciekawie.
Jeśli szukacie pomysłu na zareklamowanie swojej firmy albo marki swoich produktów nie wydając przy tym ogromnych pieniędzy to może warto poszukać inspiracji w internecie. Wystarczy dobrze poszukać i można znaleźć pomysły na dziesiątki fajnych i ciekawych gadżetów. Super pomysłem może być wiszący zapach do samochodu albo na przykład jakiś breloczek, który będzie miał kolory naszych firmowych barw. Jeśli ktoś myśli nad tym, żeby niedrogo się zareklamować to może oczywiście rozdawać balony no ale nie dorosłym a dzieciom. No ale takie rozwiązanie jest możliwe w sklepach czy firmach mających w swojej ofercie produkty dedykowane dla najmłodszych. Trudno, żeby w sklepie hydraulicznym albo mięsnym rozdawano dzieciom balony bo rzadko do takiego sklepu w ogóle wchodzi się z dziećmi. Kopalnią pomysłów na gadżety reklamowe jest oczywiście internet i tam należy szukać inspiracji. Może warto poczytać też jakieś fora internetowe poświęcone właśnie reklamie. Jeśli ktoś ma większe możliwości finansowe zawsze może wybrać się po poradę do agencji reklamowej, która zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem pomysłu na gadżety, zrobieniem gadżetów a także ich odpowiednim rozdystrybuowaniem. Wszystko zależy jedynie od sposobności Waszego portfela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here