Telewizje można dzisiaj oglądać wszędzie – nareszcie!

1286

Czasy, w których w jednej małej wiosce był jeden telewizor dawno już przeminęły. Dzisiaj aż trudno w to uwierzyć, że wtedy dało się jakoś żyć. Dzisiaj każdy w domu posiada po kilka telewizorów, a i tak dla niektórych to zdecydowanie za mało. Wielu ludzi marzyło o tym, żeby telewizję móc mieć zawszę przy sobie. Taka możliwość była spełnieniem wielu kibiców, którzy chcieliby móc oglądać mecze swoich ulubionych drużyn na przykład na plaży. Również miłośnicy seriali mogliby oglądać swoje ulubione odcinki wszędzie tam, gdzie tylko mieliby na to ochotę. I nareszcie te wszystkie marzenia są na wyciągnięcie ręki. Wreszcie mamy telewizje mobilne dostępne na każdym smartfonie, tablecie czy laptopie. Mecze i ulubione seriale można oglądać dosłownie wszędzie. Można być również na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami, ponieważ na żywo i mobilnie można również oglądać ulubione wiadomości. Ale jak to się właściwie zadziało, że dzisiaj możemy oglądać nasze ulubione kanały telewizyjne na małych ekranach Naszych urządzeń mobilnych?
Przede wszystkim wszystko zaczyna się od wymyślenia internetu, który w ostatnich latach rozwinął się bardzo szybko. Dostępne łącza LTE, czyli internetu bezprzewodowego, pozwalają na osiąganie bardzo dużych prędkości transmisji danych. Bez wynalezienia internetu i takiego jego rozwoju nie było to możliwe. Poza tym technologia urządzeń mobilnych również rozwinęła się w błyskawicznym tempie. Mamy dzisiaj smartfony, które mają niekiedy moc komputerów czy laptopów. Podobnie ma się sytuacja, jeśli chodzi o tablety. No i dzisiaj każdy ma przeważnie laptopa zamiast komputera tradycyjnego. Wraz z rozwojem tej całej technologii świat poszedł gigantycznie szybko na przód pod względem wszelkiego rodzaju oprogramowania. Dzisiaj na smartfona możemy mieć kilkadziesiąt aplikacji, które udostępniają oglądanie na żywo telewizji, ale również umożliwiają oglądanie materiałów video zapisanych na serwerach firm, które te aplikacje dystrybuują. Co więcej, na wielu internetowych stronach telewizji możemy znaleźć również ich wewnętrzną aplikację do odtwarzania wybranych programów. Jednakże największy wpływ na rozwój telewizji mobilnej mają przede wszystkim platformy satelitarne posiadające licencje na nadawanie ogromnej liczby programów w języku polskim.
Każda polska platforma cyfrowa udostępnia swoim klientom również specjalne aplikacje na smartfony, tablety i komputery. Aplikacje odpowiednią dla swojego dostawcy telewizji można pobrać zupełnie za darmo poprzez sklepy z aplikacjami dla danej platformy oprogramowania smartfona. Jeśli do oglądania telewizji chcemy korzystać z laptopa bądź komputera stacjonarnego to wystarczy wejść na stronę internetową dedykowaną przez danego dostawcę. Mając już zainstalowaną odpowiednią aplikację wystarczy założyć na niej swoje konto powiązane oczywiście z kontem abonenckim dla danej platformy cyfrowej. No i trzeba do tego wykupić oczywiście odpowiedni pakiet telewizji mobilnej, tak aby mieć do tych kanałów dostęp. Takie pakiety mobilne to kwestia dopłaty kilkunastu złotych do podstawowego abonamentu a część platform cyfrowym i kablowych udostępnia telewizję mobilną zupełnie za darmo dołączając go do podstawowego pakietu telewizyjnego. Jeszcze kilka lat temu nikt o takich luksusach nawet nie myślał. Dzisiaj rzeczywistością jest to, że możemy leżeć sobie na plaży i jednocześnie oglądać mecz na smartfonie czy tablecie. Jest to wszystko naprawdę bardzo ciekawe i co najważniejsze, wszystko to cały czas się rozwija. Pewnie za niedługo pojawią się kolejne nowe rozwiązania i będzie jeszcze ciekawiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here